Sputnik radio

Art Jove 21

11 de desembre de 2021
20:00 hores

19,45 h. Obertura portes Casa Planas. 

El públic assistent podrà gaudir de les exposicions de: 

Finalistes del certamen de Disseny Gràfic (per ordre d’inscripció)

  • Desplega la teva creativitat de Guillem Constestí
  • El teu talent im-porta de Maria Femenies
  • Desperta l’esperit creatiu de Sol Íñigo
  • Allibera la teva creativitat de Mariana Quiñones
  • Posant-li color al teu futur de Paloma Ojea
  • Capgira la teva creativitat de Laura Caldentey 

Finalistes del certamen d’Arquitectura i Disseny d’Interiors 

Projectes de futur (per ordre d’inscripció)

  • CA NA JOANETA de Tomás Roselló Barros
  • S’ESCOLETA de Teresa Linares Bibiloni
  • CASA PORXADA d’Antoni Oliver Galmés
  • ESCOLA D’HOSTELERIA de Bàrbara Darder Estrades
  • AMPLIACIÓ CEIP BLAI BONET de Maria Gelabert Paris
  • ESPAI CULTURAL SES PERLES de Maria Estelrich Rosselló
  • INTERISLISMO de Rosa Robador Boixereu, Maria Valtueña Tinoco i Emilio Ferrín Pozuelo

Projectes realitzats (per ordre d’inscripció)

  • ESTUDI OAM de Gabriel Oliver Galmés
  • CASA COLÒNIA d’Aina Bigorra Gonzalez i Joan Pizà Roca
  • LLUM d’Eduardo Yuste Mascaró
  • ECOSISTEMA PRODUCTIU de Xavier Oliver Vall-llossera
  • CAN VETLA d’Iñaki Reparaz Vives

20,15 h. EL director de l’Ibjove, Tià Lliteres s’adreça als assistents. 

20,20 h. Els membres dels dos jurats fan públic el nom dels guanyadors de les tres modalitats convocades. 

ARQUITECTURA I DISSENY D’INTERIORS

Jurat: 

Presidenta: Itziar Lafuente, guanyadora del certamen d’Arquitectura i Disseny d’interiors, en la categoria de Projectes Realitzats, del programa cultural Art Jove 2018

Vocals: 

  • Juan Miguel Tizón, arquitecte
  • Esther Morro, arquitecta
  • Juan Gálvez, cap d’estudis de l’EDIB i professor de disseny d’Interiors. 

Premis: una dotació total de 9.000,00 €, que s’ha de repartir de la manera que es detalla a continuació.

En la categoria de projectes de futur:

  • Un primer premi de 2.000,00 € en metàl·lic.
  • Una dotació de 1000 euros en metàl·lic destinada a pagar dos segons premis de 500,00 € en o un segon i un tercer premi, amb la distribució monetària que el jurat trobi oportuna.

En la categoria de projectes realitzats:

  • Un primer premi de 2.000,00 € en metàl·lic i una dotació de 3000 euros, destinada a dissenyar, produir i muntar l’exposició del Certamen d’Arquitectura i Disseny d’Interiors i de disseny gràfic de l’edició de 2023. 
  • Una dotació de 1000 euros en metàl·lic destinada a pagar dos segons premis de 500,00 € en o un segon i un tercer premi, amb la distribució monetària que el jurat trobi oportuna.

DISSENY GRÀFIC

Jurat:

Presidenta: Fàtima de Juan, guanyadora del certamen de Disseny Gràfic del programa cultural Art Jove 2014

Vocals:

  • Antònia Monroig, guanyadora del certamen de Disseny Gràfic del programa cultural Art Jove 2016
  • Maggy Villarroel, guanyadora del certamen de Disseny Gràfic del programa cultural Art Jove 2017
  • Alona Vinç, guanyadora del certamen de Disseny Gràfic del programa cultural Art Jove 2018

Premi:  una dotació total de 7.000,00 €, que es repartirà de la manera següent:

Un  primer premi de 1,500,00 € en metàl·lic, més una dotació de 4.500,00 € en total, (Iva no inclòs), en concepte d’honoraris per desenvolupar la proposta gràfica i l’espot publicitari de l’Art Jove al llarg del 2022. 

S’estableix una dotació de 1.000 euros, destinada a pagar el segon premi o dos segons ex aequo o un segon i tercer premi, segons el jurat determini. 

 
Lloc: Casa Planas Av. Sant Ferran 21.

18 de desembre de 2021
12:00 hores

12h. Projecció de la final del Certamen de Poesia i Prosa Poètica Manel, Marí, a la sala de coworking.

12h. Inauguració de les exposicions dels certàmens de Fotografia i Disseny Gràfic i Arquitectura i Disseny d’Interiors, de la mà de les companyies Dragma i Fiblada.

12.15 h. Actuació de la companyia Dragma, primer premi del Certamen de Creació Teatral Jove, a la sala d’esdeveniments.

12.30 h. Actuació de la companyia Fiblada, segon premi del Certamen de Creació Teatral Jove, a la sala d’esdeveniments.

12.45 h. Actuació de la companyia Dragma, primer premi del Certamen de Creació Teatral Jove, a la sala d’esdeveniments.

13 h. Actuació de la companyia Fiblada, segon premi del Certamen de Creació Teatral Jove, a la sala d’esdeveniments.

19.45 h. Actuació de la companyia Fiblada, segon premi del Certamen de Creació Teatral Jove, a la sala d’esdeveniments.

20 h. Actuació de la companyia Dragma, primer premi del Certamen de Creació Teatral Jove, a la sala d’esdeveniments.

20.30 h. Actuacions de Sira Pellicer, saxofonista, i Raúl Sibiote, bombardí, primer i segon premi del Certamen de Música per a Joves Intèrprets, en la modalitat de solistes.

21 h. Projecció del videoresum del Programa Cultural Art Jove 2021.

21.05 h. Lliurament dels guardons i dels diplomes als finalistes i guanyadors del Programa Cultural Art Jove 2021.

21.30 h. Festa de cloenda, amb les actuacions de Mar Grimalt i Mon Joan Tiquat, segon i primer premi del Certamen de Creació Musical Jove.

Lloc: Casa Planas Av. Sant Ferran 21.